Turniej dwójek nr 10 (17.08) – relacja

Tym razem udział wzięło 12 dwójek, czyli aż 24 zawodników!
Ten turniej, to oprócz gry, świetna zabawa towarzyska i nawet jeśli są chętni, którzy chcą w nim zagrać, a nie mają swojego dopełnienia, to zawsze udaje się z pomocą klubu dwójki skompletować 🙂 I tak po raz kolejny np. zagrała mieszana dwójka wolsztyńsko-zielonogórska czyli Piotr z Majkelem.

Pierwsza gra była wyrównana i po niej niewiele można było powiedzieć. W drugiej bardzo ładnie zagrała wolsztyńska para Patrycja(195) + Artur (165) i oni po dwóch grach prowadzili. Dobrze grali również Tomek z Miśkiem oraz druga wolsztyńska dwójka czyli Dorota i Jacek.

Pierwszy raz w historii środowych turniejów, dwie pary po rundzie zasadniczej, na miejscach 4 i 5 uzyskały taki sam wynik. Arek z Pawłem oraz Filip z Krystianem uzyskali po 883 pkt i o wejściu do finału zadecydowały „rzuty śmierći”. Każdy z zawodników wykonywał po jednym rzucie i tak Filip + Krystian rzucili (7+9), a Arek i Paweł (9 + 9) i oni weszli do finału.

W finale zameldowały się dwie pary wolsztyńskie i dwie zielonogórskie:
1. Patrycja + Artur – 985 pkt
2. Tomek + Misiek – 971 pkt
3. Dorota + Jacek – 901 pkt
4. Arek + Paweł – 883 pkt

W grze finałowej Tomek z Miśkiem nie dali szans pozostałym wygrywając z przewagą 63 pinów. Drugie miejsce zajęła para „wolsztyn juniorzy”, trzecie „wolsztyn seniorzy”, a czwarte Arek z Pawłem.
Warto odnotować, że najwyższy wynik tego dnia indywidualnie uzyskała Patrycja, nawet bez handicapu pozostawiając w tyle wszystkich panów. Gratulujemy Patrycji i STO LAT, bo akurat tego dnia miała urodziny 🙂
Dodajmy, że w finale pocieszenia Marcin z Mateuszem wygrali z Emilią i Łukaszem jednak nagrodą sprawiedliwie podzielili się z nimi po połowie.

PRZYPOMINAMY! – w następną środę 24.08 grają tylko pary mieszane!


12


13